Motele i obiekty usługowe

Wraz z budową sieci autostrad i dróg ekspresowych konieczna staje się budowa wzdłuż tych dróg stacji paliw, moteli i punktów gastronomicznych. Bardzo przydatne mogą tu być technologie UNIHOUSE. Do budowy tanich moteli szczególnie predysponowana jest technologia modułowa, gdzie na wcześniej przygotowanym fundamencie, motel na kilkadziesiąt osób może być zbudowany w ciągu kilku dni. Już przy szerokości zewnętrznej modułu 3,8 m powstaje wystarczające wnętrze pokoju hotelowego zarówno na jedną , jak i na dwie osoby. Ponieważ moduły można ze sobą dowolnie łączyć, pozwala to na aranżację pokoi hotelowych również na większą ilość osób.

Przy długości transportowej modułów do 14 m, jeden moduł stanowią 2 pokoje jedno- lub dwuosobowe.W powyższych aranżacjach wejście do pokoju odbywa się z korytarza zewnętrznego, ciągnącego się wzdłuż motelu, co jest częstym rozwiązaniem dla tego typu obiektów.

Doskonała izolacja cieplna budynku powoduje, że do ogrzewania wystarczające są kaloryfery elektryczne, które pod nieobecność gości hotelowych mogą być wyłączone, co znacznie obniża koszty eksploatacji. Do budowy większych hoteli , zajazdów czy obiektów gastronomicznych bardziej predysponowana jest technologia ceramiczna CETE, która nie podlega praktycznie żadnym ograniczeniom gabarytowym.
 EKOBAU - Budowa domów modułowych, energooszczędnych i ekologicznych
Strona Główna | Domy szkieletowe | Domy rekreacyjne | Nowoczesne technologie | Kontakt

© EKOBAU | Strona powstała w LeoVision przy współpracy z modlinski.net