Domy wielorodzinne i socjalne

Stosowana przez EKOBAU technologia:

 szkieletowa panelowa lub modułowa

doskonale nadaje się nie tylko do realizacji domów jednorodzinnych, ale również innych obiektów, w tym domów wielorodzinnych i socjalnych. O ile w Polsce w budownictwie wielorodzinnym dominują technologie murowane lub żelbetowe, to w Norwegii dominującą formą budownictwa wielorodzinnego jest technologia szkieletowa modułowa. Czasami są to budynki dosyć wysokie do 7-8 kondygnacji.

Technologia szkieletowa (zwłaszcza modułowa) pozwala na błyskawiczną budowę mieszkań stosunkowo tanich. Ma to istotne znaczenie w przypadku potrzeby zapewnienia mieszkań przez władze samorządowe w obliczu różnych klęsk żywiołowych.

Mieszkania w technologii szkieletowej są tak ciepłe, że nie zachodzi potrzeba instalowania pieca i sieci centralnego ogrzewania, a wystarczą kaloryfery elektryczne. Koszty ogrzewania elektrycznego mieszkania w technologii szkieletowej są niższe niż ogrzewania budynków tradycyjnych z innych źródeł energii.

NADBUDOWY BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH

Brak powierzchni budowlanej o dobrej lokalizacji i wysokie ceny działek budowlanych wcale nie muszą być przeszkodą w budowie nowych mieszkań. Lekka technologia szkieletowa pozwala na nadbudowę w już istniejących budynkach mieszkalnych jednej lub dwóch dodatkowych kondygnacji. Zazwyczaj nie wymaga to wzmocnienia fundamentów, można przy okazji zainstalować windę, błyskawiczne tempo montażu dodatkowych kondygnacji jest mało dokuczliwe dla mieszkańców tego budynku. W ten sposób spółdzielnie mieszkaniowe i developerzy mogą uzyskać nowe mieszkania, często w samym centrum miasta, bez ponoszenia kosztów działki i uzbrojenia terenu
 EKOBAU - Budowa domów modułowych, energooszczędnych i ekologicznych
Strona Główna | Domy szkieletowe | Domy rekreacyjne | Nowoczesne technologie | Kontakt

© EKOBAU | Strona powstała w LeoVision przy współpracy z modlinski.net